Toxic.
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Toxic.

Anime RPG.
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Sweet whisperings

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Alvaro Garay
Crimson
Alvaro Garay


Mesaje : 2
Data de inscriere : 11/02/2012

Sweet whisperings Empty
MesajSubiect: Sweet whisperings   Sweet whisperings EmptySam Feb 11, 2012 3:34 pm

Ajuns in biblioateca ma pierd printre rafturile pline cu carti cautand o anumita carte care era importanta pentru un proiect de arhitectura,pe care trebuia sa il termin in mai putin de doua saptamani.
Imi era indeajuns doua saptamani pentru a-l termina dar asta doar cu ajutorul acelei carti de care am acum mare nevoie fiind ca daca nu o gasesc cel mai probabil va trebui sa prelungesc termenul de predare a-l proiectului,ceea ce mie nu imi sta in fire pentru ca sunt o persoana punctuala.
Dar am venit determinat la biblioteca sa o gasesc iar pentru a o gasi o sa rasfoiesc daca trebuie carte cu carte pana cand o sa pun mana pe ea.
Pentru mine este importanta deorece sunt si o persoana competitiva si nu vreau sa imi las adversari care si ei participa la acest proiect sa mi-o i-a inaite.,niciodata nu mi-a placut sa ies pe locul doi cand vine vorba de meseria pe care o practic.
Continuand sa ma uit peste carti dar se pare ca era in zadar pentru ca inca nu gasisem ceea ce cautam iar deja se pare ca a inceput sa se insereze,inca nu stiu nici pana la ce ora este deschisa biblioteca .
Poate ca ar trebui sa renunt si sa caut in alta zi dar totusi o sa ma mai uit printre rafturi desi nu am prea marti sperante sa o gasesc nu pot fi sigur nu?
Ma uit printe rafturi pana cand gasesc exact carte pe care o cautam,in momentul acela cred ca eram cea mai fericita persoana de prin biblioteca.
I-au carte cu care ma indrept inspre o masa unde ma asez si incep sa o rasfoiesc cu interes pentru a ma asigura ca este exact cum credeam eu si ca imi va fi de ajutor peoiectului pe care il fac.
Sus In jos
Cressida D'amour
Crimson
Cressida D'amour


Mesaje : 18
Data de inscriere : 11/02/2012

Sweet whisperings Empty
MesajSubiect: Re: Sweet whisperings   Sweet whisperings EmptySam Feb 11, 2012 11:08 pm

Isi arunca privirile asupra cartilor de pe raftul din dreapta, citind in treacat cotorul unei carti din cand in cand. Barocul si stilul gotic, unde putea sa gaseasca cartea? Nu era Cressida mare fana a cartilor dar era in special atrasa de cele legate de istorie, absolut orice, si facea o mica exceptie pentru ele. Lenesa, se opri din cautat. Ce rost mai avea? Poate trebuia sa aleaga alt subiect. Hmmm...poate Evul Mediu?? O atragea oarecum ideile despre cavalerii templieri si meseria lor, sau, cu arsul vrajitoarelor pe rug.
Tanara zambi usor in coltul gurii. Sa arzi o vrajitoare? Uuu, aia chiar i se parea dragut. Uneori se gandea cum ar fi fost daca ar fi trait in alte vremuri, si daca ar fi avut parte de alta "actiune". Credea ca acolo, in trecut, undeva, nu te plictiseai niciodata si mereu aveai cate ceva de facut.
Isi trecu degetele subtiri prin par, apoi se apleca cautand de data aceasta pe raftul din stanga sa de data aceasta incet, fara sa se grabeasca, in timp ce cartile de diferite marimi, unele mai mici, altele mai lungi sau mai groase permiteau ca privirile sale sa poata fi percepute si de cealalta parte.
Sus In jos
 
Sweet whisperings
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Toxic. :: Oraşul :: Biblioteca-
Mergi direct la: